Zbiórka dla osób uchodźczych z Ukrainy

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Lista potrzebnych rzeczy

Szanowni Państwo,

Od początku wybuchu wojny na Ukrainie czynnie pomagamy w organizowaniu pomocy dla osób dotkniętych kryzysem. Początkowo nasze działania skupiały się na zbiórkach darów, które przekazywaliśmy do większych organizacji organizujących transporty na granicę lub bezpośrednio do Ukrainy.

Nasze plany pomocowe zmieniły się wraz z nadchodzącymi potrzebami i najbardziej nasza wspólna pomoc jest potrzebna tutaj – w Piastowie.

Codziennie przychodzą do nas mamy z dziećmi i przekazujemy im najpotrzebniejsze środki takie jak żywność, materiały higieniczne, pieluchy, zabawki dla dzieci. Nasz hufiec został zaadaptowany w punkt pomocy potrzebującym.

Jeśli chcą Państwo wesprzeć naszą inicjatywę od poniedziałku do niedzieli w godzinach 18:00-20:00 w naszej siedzibie przy ul. Bohaterów Wolności 23 przyjmujemy dary, po które zgłaszają się obywatele Ukrainy, którzy schronienie przed wojną znaleźli właśnie w naszym mieście.

Czego potrzebujemy?
– żywność: makarony, ryże, kasze, chleby, sery, smarowidła, mrożonki, mleko UTH, dżemy
– żywność dla dzieci: musy, słodycze
– środki czystości: szampony, żele do mycia, żele do higieny intymnej, podpaski, tampony, mydła
– środki higieniczne dla dzieci: kremy nawilżające, zasypki na odparzenia
– książeczki dla dzieci, kolorowanki, kredki, piórniki, plecaki, materiały szkolne, plastelina, ołówki

Dziękujemy Wam za Wsparcie i zaangażowanie!